Jsme jediní v Čechách, Polsku, Maďarsku a na Slovensku.

Je vybíravá a nelíbí se jí každá vzdělávací agentura. Nic ti nedá zadarmo, ale když máš dost znalostí a odvahy, vyplatí se to. Řeč je o Linux Foundation, pod jejíž záštitou můžou firmy učit kurzy, které jsou přípravou k získání certifikátu Linux Foundation Certified System Administration. A právě ENGETO Academy se stala jedním z mála oficiálních partnerů, kteří tohle privilegium získali.

Každý den pracujeme na tom, abychom naši práci posouvali o level výš a poskytovali tak studentům co možná nejkvalitnější vzdělání. Linuxové kurzy jsou součástí ENGETO portfolia od samého začátku. Víme, že naši lektoři jsou profíci, ale to může říct každý. A my neradi plaveme s proudem. Chceme, aby za kvalitu odvedené práce mluvili spokojení studenti, firmy nebo certifikáty, které nezíská jen tak někdo. A tady začal příběh o partnerství s Linux Foundation.

Od února 2017 tě připravíme na Linux Foundation Certified System Administration.

Jen chtít nestačí

Drtivá většina studentů ENGETO kurzů maká několik hodin týdně, aby se dostali do IT a získali vysněnou práci. Ani naše práce rozhodně nekončí tím, že zhasneme světlo v učebně a jdeme domů. Dobře víme, na jaké mety můžeme v IT vzdělávání dosáhnout a tvrdě za nimi jdeme.

Aby se vzdělávací agentura mohla stát oficiálním partnerem Linux Foundation, musí její lektoři projít oficiálním školicím procesem. Nejprve máš Skype pohovor s Jerrym Coopersteinem. To je člověk, který je něco jako linuxový polobůh.

Potom ti prolustrují všechny výukové materiály.

Chceš být naším partnerem? Tak to se nejdřív podíváme, jestli vůbec víš, co učíš a učíš to dobře. A pak ti teprve dáme šanci.

A když projdeš, čeká tě závěrečný online test. Sedíš na Skypu s Chuckem Norrisem převlečeným za odborníka na Linux, odpovídáš na teoretické otázky a vypracováváš praktické úlohy. Víš, nebo nevíš. Jiná možnost není. A náš lektor a spoluzakladatel ENGETO Academy Filip Holec věděl opravdu dobře.

Co to znamená pro tebe?

Partnerství máme jako jediná firma v České republice v kapse, díky čemuž máme přístup k výukovým materiálů, ke kterým se nedostane nikdo jiný. Na základě toho jsme upravili praktické úlohy na našich kurzech tak, aby studenty lépe připravily na certifikaci Linux Foundation Certified System Administration.

V prvním kroku dojdeš na naše linuxové kurzy, a když budeš chtít, po jejich skončení nám dáš vědět, že chceš oficiální linuxový certifikát. Projdeš dalším, už o poznání kratším kurzem, zaregistruješ se na stránkách Linux Foundation a pak už je jenom na tobě, jestli certifikát uděláš nebo ne. A co potom? Nebudeš stíhat brát telefony.

Certifikát je v IT oblasti všeobecně uznávaný a nemá ho jen tak někdo. Díky tomu se ti otevřou nejedny IT dveře. Tak neváhej dlouho.

Fakta o Linux Foundation

Linux Foundation vznikla v roce 2000. Je to nezisková organizace, která spojuje nejlepší vývojáře a společnosti na světě, aby společně řešili nejtěžší technologické problémy a urychlili tak vývoj otevřených technologií a komerčního uplatnění.

Mezi její partnery patří giganti, jako je například Facebook, Amazon, Cisco, HP, IBM, Oracle, Red Hat, Microsoft nebo Intel.